MAGICO S7

PW08.07.2016

Reprosoustavy podlahové

Máte-li finance a chcete-li odstranit zase o něco více z toho, co dělí reálný svět od toho reprodukovaného, Magico je jednou z možností. Svou domácnost obohatíte o 270 kilo hliníku a karbonových vláken, a svoje uši zmlsáte natolik, že i živý koncert bude znít nezáživně. Bez přehánění jsou S7 to nejlepší, co jsem k dnešnímu datu slyšel.

100% reference

Function and form

98%
Ease of use
93%
Sound
100%
Appearance

Každý z reproduktorů váží 136 kg a oba dohromady představují ten nejhorší možný sen každého italského truhláře. Dláto není potřeba, stačí CNC frézka a laser.  

Kabinet nových S7 je sestaven ze dvou kusú extrudovaného hliníku, silného v hlavní části 13 mm. Oba hliníkové korpusy jsou k sobě nejen sešroubovány, ale i slepeny. Každý z měničů má svůj vlastní prostor ve vypříčkovaném kabinetu, ten pro středový reproduktor je navíc vyložen jakýmsi bublinkovým polymerem, tlumícím zpětné odrazy.

S7 má tři 25-centimetrové basové měniče s hliníkovou membránou, které mají údajně až 15mm lineární výkmit a dokáží vytvořit na 1m/50Hz akustický tlak 120 dB. Použití tří měničů místo jednoho firma vysvětluje zlepšením prvotních odrazů od podlahy, jakož i efektivnější eliminací vlivu místnosti. Patnácticentimetrový středový měnič je úplně nová konstrukce z karbonových vláken a grafenu (nový hi-tech materiál, kdyžtak koukněte na Google), která by měla být o 20% lehčí a současně o 300% tužší, než běžné konusy. Výšková kalota je beryliová, s napařenou vrstvičkou diamantu. Poměrně komplikovaná výhybka je postavena na tom nejlepším, co je v současnosti schopen dodat německý Mundorf. 89dB citlivost a 4-ohmová impedance pak už jsou v tomto kontextu spíše tradiční a nijak zvláštní hodnoty.

S7 můžete postavit na hroty, ale rozhodně ne bez podložek, jinak vám prorazí vahou podlahu. Terminály jsou jednoduché (žádný bi-wiring), povrchová úprava práškovým lakem nebo vysokým leskem (od každého šest odstínů). Mřížka se připevňuje permanentními magnety.

Bass management

Weight
94
Slam
94
Articulation
96

Zvukový projev Magico S7 není na spodku ani mohutný, ani atletický. Je spíše na informativní a přesně zaříznuté straně zvukového spektra a projevuje se krátkou a kontrolovanou intervencí pouze tam, kde je třeba. V důsledku si tak člověk z poslechu odnáší pocit nejen hloubky, ale právě i kontroly a čistoty - natlakovaný vzduch se postě jen zachvěje, projede vám tělem, je to jakési STOP, kdy se zastaví na zlomek vteřiny čas, jako zamrzlý obrázek kinofilmu. Pak se vše pohne znovu dopředu a vy polknete a víte, že to byl ten správný typ basu. 

Oproti mým Wilson Audio Sasha W/P byly Magico S7 přesnější, čistší a na base texturálně informativnější, i když občas jsem postrádal trošku více hmoty - to je ale věc odvislá zejména od konkrétního poslechového prostoru a jeho módů, a protože jsem neměl obě dvě reprosoustavy vedle sebe, hodnocení by tak bylo zavádějící.

Clarity & delicacy

Detail
97
Air
98
Transparency
97

Magico S7 není o rozlišení - tady jde o jakýsi vyšší druh, jakési "nadrozlišení". Reproduktorům neunikne vůbec nic - nečekejte ale takový ten typ tlačeného superdetailu, jako to dělají páskové měniče. Magico na to jde úplně z jiného konce - S7 jakoby odstranily zvuku z cesty všechny překážky a prohnaly i vzduch v místnosti čistícími filtry, aby ani nejmenší prachové zrnko nestálo v cestě jejich průzračnosti. V kontextu toho, co jsem slyšel v této sestavě (a dělené Constellation Audio byly lepší, než integrovaná verze), se obávám, že mi odteď dál bude jakýkoli jiný zvuk znít zaprášeně a neklidně. Možná to zní jako fráze, ale potřeboval jsem pak pár dnů na to, abych bych opět schopen akceptovat zvuk mé domácí sestavy.

Tonal accuracy

Timbre
85
Dynamics
93
Temporal resolution
94

S7 umí překrásně rozvinout harmonické tóny na pozadí bohaté ambience. Možná za to může inertnost hliníkovývh kabinetů, možná zfázování všech měničů, možná něco jiného, ale málokterý reproduktor, který jsem měl možnost slyšet umí tak hezky vymalovat tón, mizející do ticha, a přitom se znovu vracející ve slabém záchvěvu k mikrofonu, tak jak jej vrací stěny sálu. Mnohdy se to dělo se značným zpožděním (třeba u nahrávek z katedrál na labelu Opus 3), ale přesto bylo možné oba děje nezávisle na sobě vystopovat a oddělit.

Malinko mi chyběla barevnost a s tím související témbr - otázkou zůstává, zda-li je to jen psychoakustický fenomén, způsobený tím, jak si spojujeme barvu se dřevem a mosazí, nebo naše zkušenost ještě není připravena na něco, co opravdu přidává k hudebnímu záznamu minimum ze sebe. V druhém případě je poslech S7 posluchačsky nesmírně obohacující.

Spatial resolution

Holography
93
Soundstage width
93
Soundstage depth
93

Občas se setkávám s posluchači, kteří nade vše milují, když jim reprosoustava dokáže zprostředkovat měřítko, když se kapela nebo orchestr rozestaví v expanzivním prostoru, který dokáže otevřít stěny místnosti a postaví pro ně pódium v celé nádheře. Něco takového Magico zvládají levou zadní. Pochopitelně záleží na nahrávce. Leonard Cohen zůstává hlavou, recitující do mikrofonu, nicméně hlavou precizně lokalizovatelnou až do úrovně úst, pohybujících se v proměnlivé vzdálenosti od membrány mikrofonu. Ale stačí se posunout třeba k symfonické fantazii Habanera (K2HD sampler) a máte celé orchestřiště jako na dlani.

Co se mi ale líbilo na prostoru nejvíc, nebyla ani tak ta velká scéna, jako její transparentnost a jemnost, s jakou S7 umisťovaly jednotlivé její elementy v prostorovém kontinuu. Navzdory své velikosti (137 x 39 x 45 cm) se Magico v poslechové místnosti prostě ´vypařily´a zůstal jsem jen ja s muzikou. Co víc si přát?

Price as reviewed:1 995 000,- Kč

Recommended resellers

DE: Audio Components GmBH, Hamburg

Associated components

  • Zdroj: Constellation Audio Cygnus Digital Player / DAC
  • Zesilovače: Constellation Audio Virgo III preamp, Centaur II Stereo Power Amp, 1.0 Integrated
  • Interkonekty a reprokabely: Nordost Valhalla V2, Chord Sarum
  • Síťové kabely: Shunyata Research
  • Filtrace: Shunyata Research Hydra 6

Gallery

ACOUSTIQUE QUALITY AQ Passion

Reprosoustavy od Acoustique Quality, nebo jak jim u nás v Česku familiárněji říkáme ´áqéčka´, má veřejnost podvědomě zařazené do kategorie slušný zvuk za dobré peníze. Firma v tomto módu, s výjimkou několika málo pokusů vyjet ze ...

Recommended resellers

AQ s.r.o., Červenka, tel. +420 585 342 232

Sound
80%

ANTE Supersonic One

Inspirací pro design Ante se stalo legendární Lamborghini Countach. Supersportovní automobilová ikona s ostře řezanými tvary není zrovna budgetovou záležitostí. Ani Supersonic One nejsou levné. U Ante se nicméně dostáváme do bodu, ...

Recommended resellers

Media Control, Bratislava, SK, +421 905 613 928

Sound
84%

AQ Canto 5

Zážitek, který pohne vaší duší. Takto prezentuje naše domácí značka zbrusu novou řadu Canto. A že jde o důležitý milník, potvrzuje i samostatný webový prostor, který novince její tvůrci věnovali. Řadu momentálně představují dva modely ...

Recommended resellers

AQ s.r.o., Červenka, tel. +420 585 342 232

Sound
54%

AUDIO PHYSIC Avantera

Že by bylo prima mít velejemnou rozlišující schopnost focalovského berylia, pevně konturovanou znělost diamantového nautilu B&W nebo muzikální pohlazení hedvábného tweeteru Serblinových ...

Recommended resellers

CZ: High-End Audio Studio, Praha, tel. +420 224 256 844

SK: Platan Audio, Hlohovec / Bratislava, tel. +421 905 409 802

Sound
64%

AUDIO PHYSIC Cardeas Plus+

Původní Cardeas mi připadal jako album, které kapela nahraje kvůli tlaku nahrávací společnosti, album, které nahraje, protože musí, nikoli proto, že chce. Díkybohu se novému modelu Plus+ podařilo všechny tyto atributy setřást a Audio ...

Recommended resellers

CZ: High-End Audio Studio, Praha, tel. +420 224 256 844

SK: Platan Audio, Hlohovec / Bratislava, tel. +421 905 409 802

Sound
81%

AURUM CANTUS V6F

Aurum Cantus V6F mají tendenci v reprodukci zcela ze zvukového pole zmizet - zhoupnou vás na vlně velkého orchestru, poskytnou hluboký průzor do zvukové scény, vykoupou vás v krásné hudbě a zanechají vás odpočatého a zregenerovaného. ...

Recommended resellers

Hifi studio MeLissa, Brno, tel. +420 777 04 1313

Sound
55%

AVANTGARDE ACOUSTIC Uno Fino

Pokud si pořizujete reproduktorové soustavy jako nenápadný zdroj zvuku, který splyne s interiérem, jste ze hry o Avantgarde Acoustic již dopředu vyřazeni. Tyto krásky jsou postaveny tak, aby byly vidět, a tomu je podřízen i výběr ...

Recommended resellers

HI-FI studio TYKON, Ostrava, tel. +420 723 449 894

Sound
60%
Zpět do kategorie